Vločková pěnová kaše

5. září 2011 v 16:45 |  Recepty
Máte před sebou náročný den a potřebujete podat špičkový výkon? Pak jsou tyto snídaně určeny speciálně pro Vás. Jak vám mohou pomoci? Velmi významně. Váš dnešní výkon bude záviset na výkonu vašeho mozku. Jeho výkon se zase odvineod potravy, kterou mu poskytnete. Proto zdaleka není jedno, co sníte.
Náš mozek jako jediný zdroj energie využívá výhradně glukózu - jednoduchý cukr.To ovšem neznamená, že si dáte půl čokolády a je to OK! Takhle to nefunguje. Náš mozek je totiž uzpůsoben na přijímání potravy v jejím přirozeném, nerafinovaný stavu. Pouze tak se hladina cukru udrží na potřebné - stejné úrovni. A v tom je celý špás. Mozek totiž na podání špičkového výkonu potřebuje krev, která má stálou a přiměřenou hladinu glukózy.
Přirozené potraviny v těchto jednoduchých snídani poskytnou Vašemu mozku stabilní dodávku energie po celé dopoledne a zajistí tak Vaši výbornou koncentraci a výkonnost!
A to není všechno. Dodají Vám ještě něco velmi důležité- výbornou náladu! Jsou totiž nabité vitaminy skupiny B - nositeli krásy a štěstí.


Čas přípravy 20 minut - náročnost jednoduchá

Potřebujeme:Pro 2 osoby
1 šálek (1,8 dcl) ovesných vloček
2 a půl šálku mléka (sojové, kravské)
2 špetky soli
1 banán
med

Obloha:2 hrsti rozinek, sezónní ovoce, 2 hrsti vlašských ořechů

Postup:
Ovesné vločky propereme na sítku a vsypeme do vroucího sojového mléka.
Přidáme sůl, zmírníme plamen a stále mícháme, dokud nevypění.
Pak je na mírném ohni povaříme 10 - 15 min, dokud se nerozvaří na kaši.
Necháme chvíli vychladnout.
Pak přidáme banán, med a ponorným mixérem vymixujeme do pěny.
Rozprostřeme na talíře (misky), posypeme předem namočenými rozinkami, efektně obložíme nakrájeným ovocem (jahody,maliny, kiwi) a posypeme nasekanými ořechy.
Můžete přidat hrst kukuřičných lupínků
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.