Praktické tipy příjemnější hubnutí

1. září 2011 v 20:49 |  Tipy, rady, triky, zkušenosti...
Abyste na cestě ke své své osobní vysněné váze netrpěly stresem a frustrací, připravili jsme pro vás několik tipů, které podpoří vaší motivaci a pomohou vám při změně životosprávy, která šetří na tuku a cukru.

1) Motivace
Pozitivní dráždidla - kdo se rozhodne rozloučit se se svými nezdravými stravovacími návyky, potřebuje pozitivní motivaci. Představte si, co vše vám nová váha může s sebou přinést: více lehkosti, radosti ze života a více zdraví.
Jezte s radostí - zapomeňte na tvrzení, že hubnutí souvisí vždy s hladověním, odříkáním a frustrací. Mnohem lepší je, když se na cestě ke své vysněné váze nemusíte trápit. Měla byste pouze jíst a pít uvědoměleji a tím také jinak, než doposud. Objevte nový, lehčí požitek.
K úspěchu po malých krůčcích - stanovte si reálné cíle a vymezte si pro ně čas. Těšte se i z malého úspěchu - a pochvalte se za to. Hubne jen ten, kdo je sytý. Hlad je příčinou špatné nálady a přináší nebezpečí, že se vrátíte ke starým návykům: příliš mnoho tučného a sladkého. Jezte proto pravidelně snídani, oběd, večeři. Nevynechejte žádné hlavní jídlo. Během dne si dávejte k svačině čerstvé ovoce, jogurt. Před každým hlavním jídlem vypijte sklenici vody.

2) Šetřit tukem
Vyměňte potraviny - tuk můžete uspořit, pokud tučné výrobky vyměníte za ¨nízkotučné. Zvláště pak u roztíratelných tuků a sýrů,masa a uzenin a také
mléčných produktů.

Vařte nízkotučně - smažit a dusit lze také s malým množstvím tuku na teflonové pánvi. Téměř bez tuku v alobale, pytlíku na pečení nebo římském hrnci. Jako zdravý způsob přípravy můžeme doporučit také gril nebo dušení v páře.

Bylinky a koření - při nízkotučném vaření používejte bylinky, česnek, hořčici, rajský protlak. Nahradíte tak tuk aromatickým způsobem.

Máte chuť na křupavé? - sáhněte místo chipsů, křupek, crackerů nebo ořechů po nízkotučných variantách jako jsou slané tyčinky, rýžové vafle nebo asijské rýžové pečivo. Ke chroupání se také hodí syrová mrkev nebo paprika.

Fastfood = tuková bomba
Hranolky, hamburgery nebo salámová pizza jsou absalutní tuková bomba. Pro vaši postavu a zdraví je mnohem lepší rajče s mozzarellou, loupané brambory s bylinkovým tvarohem nebo kuřecí prsíčka se zeleninou.

3) Šetřit cukrem
Máte chuť na koláč?
Zvolte si raději ovocné koláče z kynutého těsta místo smetanových nebo krémových. To vám ušetří 200 kalorií na jeden kousek.
Ovocem a čajem proti choutkám
Ovoce uspokojí vaši chuť na sladké nízkokalorickým způsobem. A neslazené ovocné čaje utlumí hlad bez kalorií.
Sledujte také nápoje
Perlivé limonády, ovocné džusy, cola a jiné osvěžující osvěžující drinky jsou až z 20 procent z cukru, a tím poskytují jen prázdné kalorií.

Light není vždy light
Ovocný jogurt bývá často v nízkotučných variantách, které jsou však vyrobeny s velkým množstvím cukru.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.